Puzdro na sekeru

Puzdro na sekeru a jeho výroba, to bolo celkom veselé. Otázka znela: “Spravíte mi aj puzdierko na sekerku?”. Vravím, že hej, nie je problém, prineste sekerku. Predstavoval som si niečo ako indiánsky tomahawk, niečo malé a ľahké, také do ruky. Mýlil som sa.

Stály zákazník

Sekerka bol tento trojkilový, trištvrte metrový medveďobijec. Nuž ale čo už, dal som sa do toho. Je mi cťou, že sa niektorí zákazníci nie len potešia mojim výrobkom, ale sa dokonca po čase ozývajú a žiadajú si ďalšie. Poviem vám, neexistuje peniaz, ktorý by človeku bol väčším uznaním, ako zákazník, ktorý sa vráti a objedná si niečo ďalšie. Tento zákazník už má odo mňa puzdro na nôž, puzdro na mačetu, brašnu aj patrónku. Vážim si to preto niekoľkonásobne.

puzdro na sekeru

Úchyt

Aj tu bolo treba vyriešiť problematiku uchytenia puzdra o samotnú sekeru. Musí chrániť ostré hrany. Väčšinou ide len o čepeľ, ale tu je ešte na opačnom konci akýsi špic. Ten bolo treba ochrániť tiež, aby bola manipulácia bezpečná. Najjednoduchšie by sa javilo vysúvať puzdro cez rukoväť, ale nešlo to len tak. Na konci rukoväte bolo veľmi výrazné rozšírenie, akási záštita proti vykĺznutiu. puzdro na sekeru

 

Puzdro preto bolo upravené tak, aby šla rukoväť vysunúť až po odopnutí oboch praciek. Na puzdre odpadala možnosť uchytiť ho na opasok, z pochopiteľných dôvodov. Privodiť si skoliózu ide aj inak, než nosením trojkilovej sekery na bedre. Zákazník ju aj tak bude nosiť len v aute, keďže pracuje v lese. Puzdro má sekeru skryť, aby počas jazdy v aute niekoho nezranila alebo nepoškodila ďalšie prevážané veci. No a keď bude ešte k tomu aj dobre vyzerať, bude to bonus navyše.

Kto si myslí, že sa podarilo, nech stlačí modré talčítko LIKE tu dolu pod článkom.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný deň.

PS: ak chcete odo mňa puzdro na sekeru, mačetu alebo nôž, pozrite si informácie o podrobnom postupe tu na tomto odkaze – www.kozeneopasky.sk/puzdra-na-noze/ , tam nájdete presné inštrukcie, ako postupovať.