Darček pre muža k 50-tke alebo výročiu, to vie byť otravná dilema. Mám pre vás jeden tip. Je to praktické, je to užitočné, je to jedinečné a najmä: nebude to čakať! 

Aký darček pre muža k 50-tke, ktorý má všetko?

To býva mimoriadne záludná a otravná dilema. Chlap po 50-tke už má asi všetko, teda, asi možno nemá všetko, ale na jachtu sa skladať nebudete a ponožky si nechávate v zálohe na Vianoce. Knihy nečíta, noviny sa nehodia, predplatné k časáku si aj tak už kúpil a nečíta ani tie.

Čo by to malo byť?

Malo by to byť asi niečo praktické, ale zároveň niečo, čo by ho veľmi potešilo. Niečo originálne, ale zároveň niečo užitočné. Niečo, čo bude vedieť oceniť pri každodennom používaní, ale zároveň niečo, čo mu bude pripomínať práve vás, alebo práve tú udalosť, pri ktorej dar dostane.

Ideálne riešenie: pripravte si foťáky

darček pre muža k 50-tke

Znie to možno ako banalita, ktorú si kúpi hocikde na trhovisku. Nie je to tak! Budete sa smiať, keď budete vidieť úsmev na jeho tvári a chlapčenskú žiaru v jeho očiach, keď odbalí darček a vezme do rúk kus poctivej roboty. Koženú tašku šitú ručne. S jeho iniciálmi, menom, alebo niečím, čím sa mu pripomenie, že je to taška práve od vás, práve jemu, práve pri tej-ktorej príležitosti.

Keď si potom spomenie, že takú nejakú podobnú kedysi nosieval jeho dedo… ani ten nadrsnejší chlapák neostane vnútri chladný, nostalgia dostane každého.

Nie len darček pre muža k 50-tke

Nemusí pritom ísť len o darček pre muža k 50-tke, alebo iným okrúhlinám. Môže to byť aj darček kolegovi, ktorý odchádza do dôchodku, alebo darček pre muža k výročiu sobáša (už nikdy nezabudne na dátum! ?), alebo pokojne aj dar k obyčajným narodeninám, či predsalen aj k Vianociam. Dôležitý je pritom práve osobný prístup. . Keď niekomu darujete brašnu šitú ručne, z každého centimetra cítiť hodiny a hodiny tvrdej práce, na ktorej bude mať vlastné iniciály alebo meno, to sa ničomu nevyrovná. Celá rodina/partia sa na taký dar veľmi ochotne poskladá, ale pssst!, to nemáte odo mňa ?.

Inšpirujte sa

Z osobnej skúsenosti viem, že chlapi preferujú tašku s rozmermi cca ŠxVxH 20x28x10cm, ale v galérii nájdete oveľa viac možností, ktoré vás môžu inšpirovať. Keď si vyberiete, hneď ma kontaktujte, aby sme to stihli. Cenovo sa brašny pohybujú cca od 100 eur za menšie, 150 stredné a 200 eur a viac za väčšie brašny. Konečnú cenu vždy stanovím individnuálne, má na ňu vplyv aj výstelka vnútra a najmä zdobenie – s tým býva najviac roboty.

Držím palce pri výbere!

Všetky moje brašny vyrábam ručne, takže rozmery a celkový tvar si vieme dohodnúť.

Niekedy nie je dosť času na objednávku brašny na mieru s predstihom. V takom prípade mám aj nejaké brašny skladom. Tie si jednoducho objednáte, do troch pracovných dní ich máte doma. Zdobenie sa dá vyriešiť aj v takom prípade – tu je návod.

V prípade, že “brašna je moc”, netreba sa báť. Podobný účel splní dobre aj kožený opasok na mieru.

Ak sa vám moja práca páči, možno vás budú zaujímať aj videá na youtube kanáli Brašnárstvo PGB, prípadne fotky z výroby, ktoré nájdete najmä na facebooku, na fanpage Ručne šité kožené doplnky.