Nôž z obálky

V P.O.Boxe som si našiel obálku. Vo vnútri ručne robený nôž s rukoväťou z kosti a malý lístok s kontaktnými údajmi. Výzva na kožené puzdro na nôž prijatá. 

Na výrobu puzdra treba zveriť viac, než iba nôž

Dôvera, ktorú vo mňa touto cestou vkladáte, je veľká. Nejde tu o tých 30, 50 alebo sto eur za výrobok. Jasné, za taký messenger na 15″ počítač mi zákazník zaplatí cez tristo eur a výrobok dostane o štvrť roka, takže 30 alebo 50 eur za puzdro na nôž sa s tým asi nedá porovnať.  Ale je tu ešte niečo, čo je dôležitejšie. Taký messenger si zákazník “navrhne” sám, povie si rozmery, vnútorné usporiadanie, farbu…

Tu som ale žiadne inštrukcie nemal ani ohľadom výsledného tvaru, zdobenia či farby. Zákazníka som pre istotu skontaktoval a spýtal som sa ho, či má nejakú konkrétnu požiadavku alebo predstavu o puzdre. No a samozrejme, či je ľavák alebo pravák, aby som vedel puzdro prispôsobiť noseniu na tej správnej strane.

Odpoveď prišla len krátka. Puzdro zvislo, na ľavej strane. Ostatné je na mne. Je to dôvera, ktorú vo mňa vkladáte, za ktorú som vďačný a ktorú si vážim.

Kožené puzdro na nôž: fotky

Tu sú tri fotky onoho puzdra. Ďalšie budú ešte občas na facebooku.

kožené puzdro na nôž

Hrubá ľanová dratva v prírodnej farbe. Časom chytí trochu patinu. kožené puzdro na nôžNenápadne skryté iniciály zákazníka. kožené puzdro na nôž na mieru

Kostená rúčka už svoju patinu má. Časom získa tú svoju aj puzdro.

Tiež budem vďačný, ak budete tento článok zdieľať na sociálnych sieťach.