Dámske peňaženky musia spĺňať okrem praktickej aj dizajnové požiadavky. Rozoberme si ich.

dámske peňaženky

Dámske peňaženky a ich funkčnosť

Dámy, dievčatá a ženy vyhľadávajú iný typ peňaženiek, než muži. Základný tvar dámskej peňaženky z mojej ponuky je peňaženka obdĺžniková, trojmo prehnutá. Zložená má rozmer cca 9×15,5 cm.

Dámske peňaženky z vnútra

Po roztvorení sa hneď vľavo nachádza zdvojený priečinok pre bankovky. V pohode sa tam zmestia eurobankovky do nominálnej hodnoty 100€. Väčšie bankovky už bude treba preložiť, aspoň čiastočne. Zapínanie moje dámske peňaženky nemajú vyriešené nijako. Dôvod je prostý – žiadne prvky navyše. Ušetrí sa priestor, aj hmotnosť. Zo začiatku je koža trochu pevná a neohybná, preto dodávam peňaženku s koženou šnúrkou, kotrou ju zaistíte, aby sa v kabelke neotvárala a nezaberala viac priestoru, než treba. Časom pri používaní koža zmäkne a šnúrka nebude potrebná. Môžete ju jednoducho zložiť, alebo si ju s peňaženkou ponechať ako dekoráciu.

Kapsička na mince

Po odklopení pravej strany sa v strede dámskej peňaženky ukáže kapsička na mince. Asi vás ako prvé zarazí, že nemá zapínanie. Nie je to chyba, je to tak zámerne. Záklop kapsičky je prišitý tesne nad vrecúško a siaha až na spodný koniec kapsičky. Skúšali sme to doma všetci, mince z tade nevypadávajú. Pri manipulácii je vecou zvyku, že peňaženku držíte v určitom uhle, ale aj tak každý pri manipulácii s peňaženkou ju drží pevne a dáva si pozor. A to stačí. Chce to naozaj vyslovene snahu, narábať s peňaženkou zámerne tak, aby z nej mince nechcene vypadli. Takže sa toho naozaj nemusíte báť.

Kapsička na mince - prístupná a bezpečná zároveň
Kapsička na mince – prístupná a bezpečná zároveň.

Zároveň by cvoček pridával na hrúbke ďalšie zbytočné milimetre.

Dámske peňaženky a priehradky na karty

Na pravej strane sú štyri priečinky na karty. Môže sa to zdať málo, ale úprimne, všetky karty sú dnes bezpečne a spoľahlivo v mobiloch, aj tak sú väčšinou škaredé. A tých pár pekných si necháte v peňaženke, hotovo. Priečinky sú len štyri, ale môže v nich byť aj viac kariet.

Dámske peňaženky
dámske peňaženky

Zdobenie dámskej peňaženky

Dámska peňaženka musí byť aj pekná, to bez debaty. A najlepšia je taká, ktorá vás vystihuje. Farebný odtieň je základ. Používam prírodné odtiene, takže zväčša ide o hnedé – svetlé či tmavé. Ale kvetové vzory farbím aj farebne – žlté, modré, červené či zelené…

Popri kvetoch alebo iných obrázkových motívoch môžem na peňaženku vyzdobiť vaše iniciály. Na fotkách je na peňaženkách moja značka. Dávam ju len na výrobky, ktoré vyrábam na sklad k voľnému predaju. Ak vyrábam výrobky na objednávku, značku tam umiestňujem len na vyslovenú žiadosť zákazníka, inak tam nie je. Je to váš výrobok, ktorý ste si nechali vyrobiť vy, a má byť o vás, nie o mne, to je moja “filozofia”.

Ide o to, že tam môžu byť vaše iniciály alebo meno, prípadne meno majiteľa, ak chcete takúto dámsku peňaženku pre niekoho nechať vyrobiť ako darček. Narodeniny, výročie, Vianoce, Valentín, Dušičky… ?

Tu nájdete aktuálne dostupné >> peňaženky. <<

Ak chcete posunúť informáciu o mojich výrobkoch svojim zahraničným kamošom,
mám aj >>> anglickú verziu e-shopu <<<, hoci je trochu okresaná. Ďakujem za každé zdieľanie, vážim si to. Nie je to žiadne klišé, naopak, je to môj chlebík, takže vážne ďakujem.