Kurzy práce s kožou sú niečo, na čo sa ma počas mojich brašnárskych rokov pýtalo viacero ľudí. Sám som hľadal niečo podobné, keď som začínal a nenašiel som nič. Musel som si poradiť sám. Pokus, omyl.

Kopa materiálu a práce vyšla nazmar. Vy to absolvovať nemusíte.

kurzy práce s kožou
Kurzy práce s kožou

Svoje skúsenosti pretavím do formy, z ktorej budete môcť načerpať aj vy hneď na začiatku svojej činnosti a som si istý, že budú pre vás užitočné. Nepôjde priamo o kurzy práce s kožou v tradičnom slova zmysle, alebo kurzy výroby kožených výrobkov. Budú to skôr konkrétne návody a vysvetlenia v konkrétnych krokoch.

Napríklad postup pri zdobení konkrétneho motívu alebo pri navrhovaní rozmerov brašien a tak podobne. Tieto návody budú k dispozícii výmenou za pozvanie na kávu. Je to metafora, samozrejme, ide o svetový portál na podporu tvorcov, ktorý nesie názov “Kúp mi kávu”, teda “Buy me a coffe”.

Informácie, ktoré touto cestou spracujem a zverejním pre tých, ktorí chcú mať možnosť naučiť sa robiť s kožou a touto cestou navštevovať kurzy práce s kožou, budú dostupné na odkaze:

https://buymeacoffee.com/brasnarstvopgb

Budem sa snažiť dávať tam informácie aj v angličtine, ak by ste chceli kurzy práce s kožou odporučiť do sveta.

Postupne budem pridávať obsah, na ktorý sa budete najviac pýtať. Nájdete tam postupne všetky informácie, ktoré budete potrebovať na to, aby ste sa naučili vyrobiť si napríklad svoj opasok, náramok, koženú kabelku či diár.

Nájdete tam základné vstupné informácie o tom, ako začať s kožou, čo kupovať a čo určite na začiatok nekupovať a prečo.

Ako robiť rovné a pravidelné stehy, čo je pri tom okrem dobrého náradia dôležité, ako fixovať farby a zvýrazňovať jednotlivé odtiene. Ako postupovať pri zdobení, ako a kde nájsť ten správny motív na zdobenie…

Všetky tieto rady budú sprevádzané detailnými videonávodmi, teda nie len všeobecnými videami, aké dávam bežne na youtube na svoj kanál Brašnárstvo PGB.

Tak čo, idete do toho?

https://buymeacoffee.com/brasnarstvopgb